Servisimizde benzinli motora sahip bütün araçlarınıza, karbüratörlü, enjeksiyonlu, direkt enjeksiyonlu farketmeksizin Lpg (Otogaz) dönüşüm hizmeti verilmektedir.

Servisimize dönüşüm için karar verip geldiğinizde araç marka model yılına göre en uyumlu lpg kiti (seti) belirlenir, gerekli bilgilendirmeler yapılır ve dönüşüm için aracın motor tertibatı kontrol edilip, gerekli testler yapılır. Araç motorunda bir sıkıntı tespit edilirse araç sahibine gerekli bilgilendirme yapılıp onayı alınarak montaj aşamasına geçilir. Montaj esnasında aracın orijinalliğine hiçbir zarar verilmeden, gerekli bütün montaj talimatlarına uygun olacak şekilde montaj gerçekleşir.

Montaj sonrası öncelikle gaz kaçak testi gerçekleştirilip sızdırmazlık onayı verilir. Her montaj sonunda mutlaka kalibrasyon ayarları öncelikle rölantide ardında yolda seyir halinde iken gerçekleştirilir. Çıkılan test sürüşünden sonra aracınız hazır hale gelir. Bu işlemler araç marka modeline göre 6-8 saat arası sürmektedir. Yani 4 silindirli araçlarınız 1 iş günü içerisinde lpg dönüşümü gerçekleştirilir. 6-8 silindirli araçların genelde 2 gün montaj süresi vardır.

Aracınız otogaz dönüşümü tamamlandıktan sonra sıra yasal prosedürlerdedir. Yani aracınızın ruhsatına LPG ile çalışır ibaresinin yazılması. Bunun için montaj sonrası size teslim edeceğimiz Sızdırmazlık raporu, Fatura ve Proje ile dilediğiniz Tuv-Türk muayene istasyonunda aracınızın fenni muayenesini tekrar yaptırmalı, dönüşüm sonrası süresi olsa dahi yeni bir egzoz emisyon pulu almalısınız. Muayene işlemi gerçekleştikten sonra size en yakın Noter’ den ruhsat yaprağınızı değiştirip aracınızın ruhsatına LPG sistemini işletmiş olursunuz. Bu işlemleri fatura tarihinden sonra 30 gün içerisinde gerçekleştirmelisiniz aksi taktirde trafik cezası ile cezalandırılırsınız.

 

Aracınıza Otogaz Dönüşümü Yaptırmadan Önce Yeterince Araştırdınız mı?

 • Firma Lpg Dönüşümü için gerekli izinleri almış mı?
  • Bağlı bulunduğu idari makamın vermiş olduğu çalışma ruhsatı,
  • TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi,
  • Makine Mühendisi İstihdamı,
  • Bayisi olduğu markalara ait güncel Eğitim Sertifikaları
 • Teknik donanımı, cihazları, bilgi ve tecrübesi yeterli mi?
 • Personel gerekli eğitimleri almış mı?
 • Montaj sonrası hizmetine özen gösteriyor mu?
 • Aracınızı teslim edebilecek kadar güveniyor musunuz?